Translate

Press releases

2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

1 2 3  >
Češi chtějí i v ojetinách stále více prvků autonomní výbavy
24. January 2020
Češi chtějí i v ojetinách stále více prvků autonomní výbavy
Praha, 24. ledna 2020 – Přestože trh s novými i ojetými automobily stagnuje, někteří prodejci v rámci svých prodejů neustále rostou. Jen v síti autocenter AAA AUTO se prodalo za loňský rok rekordních 86 tisíc automobilů. Navíc stále rostou nároky zákazníků na standard u ojetin. Nejvyšším tempem roste zájem o autonomní prvky. Klimatizace nebo tempomat má již většina aut. Vyplynulo to z analýzy prodejních dat největšího prodejce ojetých automobilů AAA AUTO.

Karolína Topolová se stala manažerkou roku v žebříčku TOP 25 žen českého byznysu
21. January 2020
Karolína Topolová se stala manažerkou roku v žebříčku TOP 25 žen českého byznysu
Praha, 21. ledna 2020 – Bude tomu téměř osm let, kdy se Karolína Topolová jako první žena v Evropě stala generální ředitelkou velké automotive společnosti, největšího středoevropského prodejce ojetých automobilů AAA AUTO, dnes AURES Holdings. Pod jejím vedením síť AAA AUTO výrazně expandovala a skupina AURES Holdings se proměnila v komplexního poskytovatele mobility a prodejce digitálních řešení pro obchodování s automobily. Včera se již po osmé za sebou Karolína Topolová umístila v žebříčku TOP ženy Česka 2019, kde v rámci 15. jubilejního vyhlášení získala 1. místo v kategorii Manažerka roku.

Mototechna loni prodala 12500 aut, největší zájem je o Škodu Rapid, která se už nevyrábí
17. January 2020
Mototechna loni prodala 12500 aut, největší zájem je o Škodu Rapid, která se už nevyrábí
Praha, 17. ledna 2020 – Novodobá Mototechna, která se zaměřuje především na zánovní automobily, jen v loňském roce prodala rekordních 12 500 zánovních automobilů. Největším tahákem loňského roku se stala Škoda Rapid, jejíž výroba už i přes velkou oblibu u Čechů a Slováků skončila. Mezi prémiovými automobily byl největší zájem o Audi A5.

Nabídka ojetých hybridů a elektromobilů se meziročně zvýšila o více než polovinu
14. January 2020
Nabídka ojetých hybridů a elektromobilů se meziročně zvýšila o více než polovinu
Praha, 14. ledna 2020 – Hybridy a elektromobily si postupně nacházejí cestu na české silnice. Příznivci alternativních pohonů mohli v roce 2019 vybírat z podstatně širšího spektra než předešlý rok, v nabídce vozů z druhé ruky se totiž loni objevilo celkem o 1404 ekologických aut více. Pozitivně se trh ojetých aut vyvíjí i co do stáří alternativních vozů a především co do počtu najetých kilometrů. Data vyplývají z kontinuálního monitoringu trhu ojetých automobilů, který provádí mezinárodní síť autocenter AAA AUTO.

AAA AUTO vylepšilo historický rekord, skupina loni prodala 86 000 aut
7. January 2020
AAA AUTO vylepšilo historický rekord, skupina loni prodala 86 000 aut
Praha, 7. ledna 2020 – Navzdory zpomalení, které bylo letos patrné v celém sektoru nových i ojetých vozů, dosáhla skupina AURES Holdings i v roce 2019 prodejního rekordu. V síti 57 prodejních a výkupních poboček AAA AUTO nakoupilo zánovní a ojeté vozy 86 000 zákazníků, což je o 3000 více než v roce 2018. V České republice se 47 000 vozy skupina udržela pozici největšího domácího prodejce automobilů v rámci jednoho subjektu. Největšího růstu docílila v Polsku, kde prodala oproti roku 2018 o 58 % více aut, celkem téměř 15 000.

Auta citelně podraží. Kdo nakoupí ojetinu do Vánoc, ušetří
12. December 2019
Auta citelně podraží. Kdo nakoupí ojetinu do Vánoc, ušetří
Praha, 12. prosinec 2019 – V závěru roku nabízejí prodejci nových i ojetých automobilů desetitisícové slevy. Pořízení ojetého vozu před letošními Vánoci se vyplatí rovněž z toho důvodu, že auta v příštích letech podraží. Prodeje nových automobilů klesají a poptávka se bude pozvolna přesouvat na sekundární trh, zejména k zánovním vozům, ale nevynechá ani běžné ojetiny.

Ojeté vybírejte auto podle svého životního stylu
6. December 2019
Ojeté vybírejte auto podle svého životního stylu
Praha, 6. prosince – Při výběru ojetého auta se řiďte jednoduchou radou – neposlouchejte své ego a vybírejte podle toho, jak budete auto nejčastěji využívat. Budete jezdit po městě, nebo hlavně po dálnici? Budete jezdit sami, nebo s rodinou? A vážně potřebujete silný dvoulitr? Nestačila by vám na popojížďky městem menší a úspornější čtrnáctistovka? Po městě pojedete padesátkou, po okresce devadesátkou a na dálnici 130 tak nebo tak. A nakonec možná skončíte v úplně stejné zácpě jako všichni ti, co si pořídili mohutné SUV.

Dodávka z druhé ruky na trhu ojetin:  Vybrat si lze z více než 10 tisíc pracantů
3. December 2019
Dodávka z druhé ruky na trhu ojetin: Vybrat si lze z více než 10 tisíc pracantů
Praha, 3. prosince 2019 – Cena dodávek v českých autobazarech a u soukromých inzerentů se v listopadu nejčastěji pohybovala kolem 190 tisíc korun, vozy měly nejčastěji nájezd 185 tisíc km a od jejich data výroby uplynulo 8,6 roku. Jen za jedenáctý měsíc tohoto roku se jich k prodeji nabízelo hned 10 319, v listopadové nabídce ojetin jim tak patřilo celkem 8,66 % ze všech inzerovaných vozů. Data vyplývají z kontinuálního monitoringu trhu ojetých automobilů mezinárodní sítí autocenter AAA AUTO.

AURES Holdings se opět prosadil v žebříčku Českých 100 nejlepších
2. December 2019
AURES Holdings se opět prosadil v žebříčku Českých 100 nejlepších
Praha 2. prosince 2019 - Společnost AURES Holdings, která provozuje síť autocenter AAA AUTO a Mototechna, se do soutěže "Českých 100 nejlepších“, jejímž cílem je v celonárodním měřítku ocenit první stovku nejúspěšnějších českých firem, probojovala již počtvrté. Vyhodnocení způsobilosti pro zařazení do soutěže a stanovení pořadí probíhá na základě posudků a konkrétních znalostí širokého okruhu vybraných odborníků. AURES Holdins se umístila v horní polovině žebříčku na 37. místě a polepšilo si oproti loňskému roku o osm příček.

Ojetá auta, po kterých se jen zapráší?  Zbrusu nové SUV i letitá škodovka
29. November 2019
Ojetá auta, po kterých se jen zapráší? Zbrusu nové SUV i letitá škodovka
Praha, 2. prosince 2019 - U leckterých ojetých aut se nevyplatí dlouho váhat. Mezi vozy, které z nabídky ojetých vozů mizí pravidelně s největší rychlostí, patří například čerstvý přírůstek mladoboleslavské automobilky Škoda Kamiq, ale i zasloužilá stálice českých silnic Škoda Felicia. Žebříček modelů podle doby, než najdou svého nového majitele, přináší kontinuální monitoring trhu ojetých automobilů mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO.