Translate

Press releases

2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2022

1 2 3 4 5 6  >
Šest měsíců stejná cena. Ojetiny jako unikát v době vysoké inflace
today - 5. October 2022
Šest měsíců stejná cena. Ojetiny jako unikát v době vysoké inflace
Praha, 5. října 2022 – Navzdory inflaci blížící se dvaceti procentům si ojetá auta již půl roku drží stálou střední hodnotu ceny, a to na úrovni 190 000 korun. Na českém trhu se ustálilo i množství aut, která jsou aktuálně k dispozici. Nabídka se dlouhodobě pohybuje okolo sta tisíc ojetých aut. Například v září to bylo 98 958 vozů, tedy jen o 810 méně než v srpnu. Již čtvrt roku také postupně přibývají mladé ojetiny, což je způsobeno stabilizací primárního trhu, který se dlouho potýkal s problémy ve výrobě.

Žebříček úsporných ojetin: na nákup auta se spotřebou 3,3 litru stačí i sto tisíc
20. September 2022
Žebříček úsporných ojetin: na nákup auta se spotřebou 3,3 litru stačí i sto tisíc
Praha, 20. září 2022 – Při plánování nákupu automobilu je dnes spotřeba paliva pravděpodobně jedním z nejdůležitějších faktorů, které řidiči berou v úvahu. V porovnání s cenami před rokem nejvíce prodělají majitelé dieselů, protože nafta je dražší o celých 40 %, zatímco benzín 95 při současných cenách zdražil meziročně o 15 %. Úsporný vůz nejenže méně poškozuje životní prostředí, ale pro většinu řidičů znamená především více korun v peněžence. Skupina AURES Holdings, provozovatel sítě autocenter AAA AUTO, připravila žebříček nejúspornějších a zároveň nejlevnějších vozů s klasickými spalovacími motory nabízených k prodeji na sekundárním trhu.

Elektromobily jsou nejvhodnější pro  majitele rodinných domů
14. September 2022
Elektromobily jsou nejvhodnější pro majitele rodinných domů
Praha, 14. září 2022 – Elektromobilita je tématem, který řeší v podstatě už skoro každá automobilka. Elektromobil se vyplatí především lidem, kteří mají velký nájezd kilometrů během roku. Z jakého důvodu? Cena elektromobilu je cca 2x vyšší než pořizovací cena auta se spalovacím motorem ve stejné třídě. Předtím, než výrazně zasáhnete do vašeho rozpočtu, je potřeba důkladně zvážit všechna pro a proti.

Ceny ojetin se vrátily na červnovou úroveň, stagnují již 5 měsíců v řadě
7. September 2022
Ceny ojetin se vrátily na červnovou úroveň, stagnují již 5 měsíců v řadě
Praha, 7. září 2022 – Od dubna letošního roku si ojetiny nabízené na českém sekundárním trhu drží hodnotu a nezdražují. Cenový medián stagnuje na hranici 190 000 korun. Pouze v červenci, kdy velcí obchodníci tradičně zlevnili velké množství vozů, klesl na 181 000 korun. Navzdory obecnému zdražování a vysoké inflaci tak ceny ojetých aut již pět měsíců v řadě nerostou. V cenách ojetin jsou ale velké regionální rozdíly. Například v hlavním městě, kde jsou nabízené ojetiny tradičně nejdražší, jsou ale zároveň i nejmladší. Nejnižší cenový medián je v Ústeckém kraji, nejstarší ojetiny jsou v nabídkách v jižních Čechách.

Zákazníci sítě AAA AUTO letos v létě kupovali nejvíce úsporné hatchbacky
2. September 2022
Zákazníci sítě AAA AUTO letos v létě kupovali nejvíce úsporné hatchbacky
Praha, 2. září 2022 – Léto je za námi, děti se vrátily zpátky do škol a zákazníci začínají zvažovat při nákupu novějšího vozu i výhody pro nadcházející zimní sezónu. V červenci a srpnu se nákupní chování oproti zbytku roku významně proměnilo. Po dvou letech pandemie, kdy byly na výsluní kombíky, si své pomyslné prvenství vybojovaly zpět hatchbacky, kterých se v síti autocenter AAA AUTO prodalo 28,3 %. Největší poptávka je jednoznačně po úsporných automobilech. 56 % prodaných aut mělo benzínový pohon. Vyplynulo to z prodejních statistik skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

Benzínové ojetiny pořídíte o 45 tisíc levněji a s menším nájezdem než dieselové
30. August 2022
Benzínové ojetiny pořídíte o 45 tisíc levněji a s menším nájezdem než dieselové
Praha, 30. srpna 2022 – Stagnace na sekundárním automobilovém trhu nadále pokračuje. Benzínové ojetiny si i přes mírný úbytek v nabídce již druhý měsíc drží cenu a pořídíte je tak nejčastěji za 190 000 korun. Naopak diesely mírně zdražily a rozdíl střední hodnoty ceny benzínu a dieselu se tak prohloubil na 45 000 korun. Vyplývá to z analýzy trhu Barometr, kterou pravidelně provádí společnost AURES Holdings, provozovatel sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

Horké letní dny vyžadují specifickou péči o auto. Správný přístup zvyšuje pořizovací i prodejní ceny vozů
26. August 2022
Horké letní dny vyžadují specifickou péči o auto. Správný přístup zvyšuje pořizovací i prodejní ceny vozů
Praha, 26. srpna 2022 – Zřejmě nejzásadnější okolní vliv, který na automobil v létě působí, jsou vysoké teploty. Ty se ani letos České republice nevyhýbají a mnohdy jsou na hranici únosnosti nejen pro řidiče, ale i pro jejich vozy. Zatím, co člověk může ochladit svůj organismus například studenou vodou, u automobilu je potřeba mít v perfektním stavu především chladící kapaliny, což není rozhodně radno podceňovat. Dosavadní statistiky dokládají, že vysoké teploty mají přímou souvislost s rostoucím počtem závažných nehod.

Domov na čtyřech kolech nemusí být jen výsadou bohatých
23. August 2022
Domov na čtyřech kolech nemusí být jen výsadou bohatých
Praha, 23. srpna 2022 – Caravaning nebo cestování obytným autem se během covidu stalo velmi populárním, protože to byla jedna z mála možností, jak cestovat a někam se podívat. Obytná auta začali kupovat i lidé, kteří byli dosud zvyklí jen na letecké zájezdy s all-inclusive, a jejich ceny začaly růst do závratných výšin, protože poptávka převyšovala nabídku. Ne každý si může dovolit investici v řádu milionů za auto od renomovaného výrobce obytňáků, proto se část lidí rozhodne pro úpravu běžné dodávky nebo většího osobáku svépomocí. To má však svá úskalí a je potřeba si ujasnit, jak často a jakým způsobem vlastně chceme upravené auto používat.

Ojetých elektromobilů a hybridů je meziročně o 11,7 % víc, zatímco trh se celkově zmenšil
11. August 2022
Ojetých elektromobilů a hybridů je meziročně o 11,7 % víc, zatímco trh se celkově zmenšil
Praha, 11. srpna 2022 – Nabídka ojetých vozů na českém trhu byla za sedm měsíců letošního roku menší přibližně o 20 000 aut, než ve stejném období vloni. Naproti tomu nabídka elektromobilů a hybridů meziročně vzrostla téměř o 12 %. Elektromobilů tak bylo v nabídce o 488 více, hybridů na českém sekundárním trhu v meziročním srovnání přibylo 1 168. Celkově tak nabídka EV vozů a hybridních modelů od ledna do července čítala 7 362 aut. Vyplývá to z analýzy trhu Barometr, kterou pravidelně provádí společnost AURES Holdings, provozovatel sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

AURES Holdings zveřejnil svou ESG zprávu za rok 2021
8. August 2022
AURES Holdings zveřejnil svou ESG zprávu za rok 2021
Praha, 8. srpna 2022 – AURES Holdings, největší středoevropský obchodník s ojetými automobily, právě zveřejnil svou ESG zprávu za rok 2021. Skupině se daří úspěšně plnit cíle, které si v oblasti ESG vytkla, ať už jde o péči o životní prostředí, zlepšování podmínek pro zaměstnance či o posilování aktivit v rámci společenské odpovědnosti.+420 284 022 081 Monday - Friday 9-17h