Buy 6 or more cars to the end of September and you will get 50% discount on transport and free export documents!
Transport discount is maximum 1 000€

×

Translate

Press releases

2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

Q1 | Q2 | Q3 | Q4

2018

1 2 3 4 5 6 7 8  >
Malé vozy jdou na dračku, v srpnu a září se jich prodalo rekordní množství
21. September 2018
Malé vozy jdou na dračku, v srpnu a září se jich prodalo rekordní množství
Praha 21. září 2018 – Přestože poslední roky roste nejvyšší tempem poptávka po větších vozech jako MPV, kombi nebo SUV, v srpnu a září v AAA AUTO rapidně vzrostl zájem také o malé vozy. Prodalo je jich nejvíce za posledních pět let. Zákazníci jsou do malého vozu ochotni investovat v průměru 161 tisíc korun a rádi si připlatí za výbavu. Vyplynulo to ze statistik prodejce AAA AUTO za posledních 50 dní.

Mototechna navýšila prodej aut o třetinu, sází na inovace a širší záběr podnikání
12. September 2018
Mototechna navýšila prodej aut o třetinu, sází na inovace a širší záběr podnikání
Praha, 12. září 2018 – Před šesti lety byla znovu obnovena značka Mototechna, pod kterou AAA AUTO soustředilo nabídku zánovních a referenčních vozů. S nabídkou 1 200 vozů dvaceti značek a padesáti modelů se postupně stala největším tuzemským prodejcem zánovních aut. Letos prodala u nás a na Slovensku již přes 8 000 vozů, což je o 29% více než v loni za stejnou dobu. S auty z Mototechny jezdí známé osobnosti jako tenistky Karolína a Kristýna Plíškovy, módní návrhář Osmany Laffita, influencerka Andrea Kalousová, dakarista Lukáš Kvapil či herci Václav Vydra a Veronika Žilková. Značka Mototechna se za poslední rok stala také synonymem pro inovace, které jí „dodává“ inovační laboratoř AuresLab.

Ceny ojetých vozů na trhu v srpnu výrazně klesly, poptávka vzrostla
6. September 2018
Ceny ojetých vozů na trhu v srpnu výrazně klesly, poptávka vzrostla
Praha 6. září 2018 – Rostoucí poptávka po ojetých vozech v srpnu letošního roku potvrdila červencové statistiky. V osmém měsíci roku 2018 bylo na trhu ojetin nabízeno 107 720 automobilů. Cena se v srpnu na českém trhu pohybovala nejčastěji okolo 129 000 Kč. Stáří inzerovaných vozů mírně vzrostlo na 9,8 roku a vozy v nabídce měly nejčastěji najeto 155 635 km. Nejen s těmito daty přišlo AAA AUTO, které kontinuálně monitoruje trh ojetých automobilů po celé střední Evropě.

V AAA AUTO padl letitý rekord, v srpnu si lidé koupili 7800 aut
5. September 2018
V AAA AUTO padl letitý rekord, v srpnu si lidé koupili 7800 aut
Praha 5. září 2018 – Útlum trhu ojetin, který dříve přicházel o prázdninách, je již definitivně minulostí. Síť 44 autocenter AAA AUTO v srpnu ve střední Evropě prodala nejvíc ojetých vozů za měsíc ve své šestadvacetileté historii, téměř osm tisíc, a překonala tak dosavadní rekord z října 2007.

AAA AUTO podpořilo projekt pro snížení nehodovosti seniorů
3. September 2018
AAA AUTO podpořilo projekt pro snížení nehodovosti seniorů
Společnost AURES Holdings se prostřednictvím své značky AAA AUTO zapojila v letošním roce již do třetího projektu podporujícího bezpečnost na českých silnicích. Po projektu Týmu silniční bezpečnosti a Nebourám.cz podpořila i turné Senior bez nehod, které si dává za cíl edukovat na 18 000 občanů starších 65 let. AAA AUTO zároveň dlouhodobě podporuje Dětskou dopravní nadaci, která pomáhá sirotkům obětí dopravních nehod.

Datové aplikace vyvinuté v AuresLab používají už i zahraniční autobazary
31. August 2018
Datové aplikace vyvinuté v AuresLab používají už i zahraniční autobazary
Praha, 31. srpna 2018 – Použití datových robotů pro výkup a prodej ojetých vozů už není pouze výsadou českých obchodníků. Aplikace vyvinuté inovační laboratoří AuresLab pro síť autocenter AAA AUTO, které pomocí analýzy dat dokážou monitorovat trh s vozy, nově používá první zahraniční zákazník. Tím je ruská společnost TransTechService (TTS), která je s více než 100 tisíci prodanými auty ročně největším prodejcem ojetých vozů v Tatarstánu a jedním z největších v Rusku. Informoval o tom Stanislav Gálik, výkonný ředitel inovační laboratoře AuresLab.

Až se podzim zeptá: vůz po letních vedrech potřebuje kontrolu stejně naléhavě jako před zimou
22. August 2018
Až se podzim zeptá: vůz po letních vedrech potřebuje kontrolu stejně naléhavě jako před zimou
Podle posledních předpovědí by dlouhodobá vedra měla tento týden skončit a lidé i příroda si konečně oddechnou. Dlouhotrvající extrémní teploty letošního léta však zanechaly stopy nejen na lidech, ale vybraly si daň i v podobě zhoršené kondice jejich vozidel. V tropických vedrech a při dlouhotrvající expozici spalujícím slunečním paprskům odchází rychlejším tempem nejen lak, ale prakticky i všechny funkční části vozu – od pneumatik přes brzdy, baterii až třeba po čelní sklo. Po odeznění úmorné vlny veder se proto doporučuje zevrubná kontrola stavu vozu

Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat
20. August 2018
Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat
Praha, 20. srpna 2018 – Poptávce po alternativních investicích se pochopitelně začal přizpůsobovat i trh. Německá banka Südwestbank v roce 2010 zavedla index OTX – index klasicých aut. Ten srovnává výkonnost zhodnocení automobilů vyrobených v jižním Německu s jinými formami investic. Index obsahuje 20 modelů výrobců automobilů v Bádensku-Württembersku, Bavorsku a jižním Hessensku. Výpočet OTX je založen mimo jiné na hodnocení cenových údajů renomovaného odborného časopisu Motor Klassik. Südwestbank stanovila počáteční hodnotu indexu na 100 bodů v roce 2005. 1. ledna 2018 činil index 403 bodů.

Senát potvrdil nelegálnost stáčení tachometrů, včetně půlmilionové pokuty
15. August 2018
Senát potvrdil nelegálnost stáčení tachometrů, včetně půlmilionové pokuty
Praha, 15. srpna 2018 – Po téměř patnácti letech, kdy se v tuzemsku začalo poprvé veřejně hovořit o problematice přetáčení tachometrů, dnes Senát odsouhlasil novelu zákona, který obsahuje zákaz manipulace se stavem najetých kilometrů pod pokutou půl milionu korun. Pokud novelu zákona 56/2001 Sb. podepíše prezident Miloš Zeman, bude v České republice stáčení tachometrů zákonem zakázáno už za necelé dva měsíce. Síť AAA AUTO vidí v této legislativní změně obrovský krok dopředu v boji s podvodnými prodejci zmanipulovaných ojetin, které pocházejí převážně z dovozu.

Podceňovat zkušební jízdy se při výběru vozu nevyplatí
8. August 2018
Podceňovat zkušební jízdy se při výběru vozu nevyplatí
Praha, 8. srpna 2018 – Jestli vám sedí nové šaty nebo sako, zjistíte ve zkušební kabince během okamžiku. Chystáte-li se pořídit vůz, měli byste naopak v jeho kabině strávit co nejvíce času. „I když jsou zákazníci nadšeni značkou, výhodnou cenou nebo vzhledem nového vozu, doporučujeme jim, aby se s výběrem ojetého vozu z naší nabídky v žádném případě neukvapovali. Vybraný vůz, nebo ještě raději hned několik vozů, by si měli co nejpečlivěji vyzkoušet. Podceňovat prověření užitných vlastností vybraného vozu v praxi se rozhodně nevyplácí,“ upozorňuje generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO Karolína Topolová.Cookies help us during provision of our services. By using our services, you agree to their use. Learn more